KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746153
*
nr 1274 6153
Ferdinand Fagerlin
(1825-1907), Sverige
Oljemålning, Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige, tillskriven. Läsande man. Ej signerad. Olja på pannå, 25x25 cm
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:46:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 21:21:27
1
1.200 kr
6/9 21:48:34
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Läs mer om Ferdinand Fagerlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad ferdinand fagerlin läsande man olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Läs mer om Ferdinand Fagerlin
nr 1274 6153
Ferdinand Fagerlin
(1825-1907), Sverige
Oljemålning, Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige, tillskriven. Läsande man. Ej signerad. Olja på pannå, 25x25 cm
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 21:21:27 | 1 | 1.200 kr |
6/9 21:48:34 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.Läs mer om Ferdinand Fagerlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad ferdinand fagerlin läsande man olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30